Dzisiejsza niedziela była w naszej parafii dniem szczególnej radości i modlitwy z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego oraz parafialnego odpustu. Centralnym punktem uroczystości była Suma odpustowa o godz. 11:00, której przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ks. dr Andrzej Jasnos. W wygłoszonym słowie Bożym skierował do zgromadzonych wiele cennych refleksji i duchowych wskazań związanych z tajemnicą Wniebowstąpienia Pańskiego. Ze względu na deszczową pogodę nie odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna wokół kościoła. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odśpiewane zostało uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”.
Odpust parafialny, 17.05.2026 r.

Dziękujemy wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia tej pięknej uroczystości: księdzu Marianowi, diakonowi Mateuszowi, panu organiście, Orkiestrze Dętej, Straży Pożarnej, niosącym feretrony i baldachim, krakowiaczkom, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, kościelnym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w sprzątanie i dekorację świątyni.
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do ks. dr. Andrzeja Jasnosa za przewodniczenie sumie odpustowej oraz ubogacenie naszej wspólnoty pięknym słowem Bożym. Niech Chrystus Zmartwychwstały, który powraca do Ojca, umacnia Go potrzebnymi łaskami oraz obdarza dobrym zdrowiem i siłą w kapłańskiej posłudze.
Zdjęcia i tekst: Jolanta Turska