III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019 r.

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu. Na Mszy świętej o godz. 10:30 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
  2. Jutro rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus, przed Świętami Bożego Narodzenia. Będzie ona codziennie po Roratach, o godz. 7:00 i 17:00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. Dziękuję tym, którzy przygotowali i poprowadzili Godzinę Łaski w niedzielę, a także wszystkim, którzy licznie wzięli w niej udział. Bóg zapłać.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej parafii w ubiegłą niedzielę.
  5. W środę dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami. Spowiedź będzie od godz. 14:00 do 15:30 i od 16:00 do 17:00. W tym dniu, od godz. 9:00, odwiedzimy chorych, od strony Faściszowej. Proszę, zgłaszać chorych w zakrystii.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek, o godz. 16:00.
  7. W niedzielę, na Mszy świętej o godz. 10:30, odbędzie się zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Domu Kultury, o godz. 17:00, odbędzie się Wigilia parafialna dla wszystkich, którzy zechcą podzielić się z innymi opłatkiem. Na tę Wigilię zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
  8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kalendarze parafialne po 12 zł., świece wigilijne po 5 zł., a także ozdoby i stroiki świąteczne. Dziękuję paniom, które wykonały piękne choinki, stroiki i bombki. Jest też wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących.
  9. Dziękuję za wykonanie dwóch nowych szafek na wota. Teraz mamy bardzo dużo miejsca na nowe wota.
  10. Można kupić Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
  11. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania i przystrojenia kościoła na Święta, proszę uczniów klasy VIII i ich rodziców w sobotę, od godz. 9:00.

NA PROŚBĘ NIEKTÓRYCH PARAFIAN POZOSTAWIAMY NIEAKTUALNE OGŁOSZENIA

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019 r.

1. Dziś przypada II Niedziela Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy świętej o godz. 10:30, będzie uroczyste przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej i wręczenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla matek. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  2. Po Sumie zostanie odprawiona Godzina Łask przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to nasza odpowiedź na prośbę Maryi: „Życzę sobie, aby każdego roku, 8-go grudnia w południe, obchodzono Godzinę Łask dla całego świata”. Zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich chcących oddać chwałę Bogu i Maryi.
  3. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  4. Msze św. roratnie w dni powszednie codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Zachęcam dzieci, aby przynosiły do kościoła lampiony i serduszka, oraz by licznie brały udział w Roratach. Rodziców zachęcam do dawania przykładu swoim dzieciom.
  5. Zbiórka aspirantów w środę o godz. 15:30, a ministrantów i lektorów o godz. 16:00.
  6. W piątek będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego.
  7. W niedzielę, na Mszy świętej o godz. 10:30 będzie uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. Na tę uroczystość zapraszam rodziny aspirantów.
  8. Spowiedź adwentowa, w naszej parafii, będzie 18-go grudnia, w środę. W tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii. Proszę, aby chorych zgłaszać w zakrystii.
  9. Przedstawiciele Caritas rozprowadzają kalendarze parafialne po 12 zł., świece wigilijne po 5 zł. za małe i 15 zł. za duże, a także ozdoby i stroiki świąteczne. Można też u nich kupić kartki świąteczne, wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, które brały udział w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową z motywem Siemiechowa. Dobrowolne ofiary z ich sprzedaży będą przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękuję paniom, które wykonały piękne stroiki i bombki.
  10. Rodzice dzieci przedszkolnych sprzedają dziś w szkole stroiki świąteczne, a dochód przeznaczą na dofinansowanie wycieczki dzieci.
  11. Jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  12. Wywóz śmieci z cmentarza za listopad kosztował 1 800 zł.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 120 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Gucwa 273, Gądek 271, Kukułka 275, Grys 276, Gądek 272 i Figiel 405.