Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.

 1. Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski. Do puszek są zbierane ofiary na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia uzdolnionym uczniom z wiosek i małych miast. Dziękuję uczniom klasy VIII za pomoc. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla matek. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30.
 2. Nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie, o godz. 17:00, a w niedziele, o godz. 15:30. Zachęcam do licznego udziału.
 3. Jutro na Różańcu będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców z okazji ich święta, Dnia Nauczyciela.
 4. W piątek odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny Kózki oraz na grób + Ks. Kanonika Stanisława. O godz. 12:00 zbiórka na parkingu, o godz. 12:15 wyjazd do Przybysławic, a potem do Wał Rudy i Zabawy. Przyjazd do Siemiechowa około godz. 22:00. Koszt przejazdu około 20 zł. Proszę o punktualność. Są jeszcze wolne miejsca, ponieważ zgłosiło się niestety tylko 29 osób.
 5. W piątek, na Różańcu, będziemy modlić się w intencji wszystkich lekarzy i pracowników służby zdrowia, z okazji święta ich Patrona, św. Łukasza Ewangelisty.
 6. Najbliższa niedziela to Niedziela Misyjna. Składka przeznaczona będzie na misje.
 7. W niedzielę będzie ostatnia Msza święta w kaplicy na Dybkówce.
 8. Ważne spotkanie członków Parafialnego Oddziału Caritas w niedzielę, po Mszy świętej popołudniowej.
 9. Zbiórka aspirantów w środę o godz. 15:30, a ministrantów o godz. 16:00. Spotkanie dla rodziców w środę, po Mszy świętej.
 10. Na stoliku za ławkami są kartki na wypisywanie wypominek listopadowych i rocznych. Proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych i o napisanie złożonej ofiary. Imiona i nazwiska zmarłych proszę wpisywać w pierwszej osobie liczby pojedynczej, aby uniknąć pomyłek. Proszę by zabierać tylko tyle kartek, ile naprawdę potrzeba.
 11. Zachęcam do kupowania Kalendarzy Parafialnych. Są na stoliku za ławkami.
 12. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 13 Mszy świętych za + Stanisława Maniaka. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
 13. Na cmentarzu, przy górnej bramie, zainstalowano automat, w którym można kupić wkłady do zniczy. Sposób obsługi jest pokazany na automacie. Gdyby brakło wkładów, można zadzwonić na podany tam numer komórkowy. Umowa zawarta z właścicielem urządzenia jest do wglądu na plebanii.
 14. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 15. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła, w tym tygodniu, proszę rodziny: Wietecha 179a, Chudzik 178, Kieroński 389, Łabuz 441 i Namysłowski 442.
 16. Urząd Gminy przypomina wszystkim udającym się na wybory o obowiązku zabrania ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 17. Do wieczności odszedł + Stanisław Maniak. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

NA PROŚBĘ NIEKTÓRYCH PARAFIAN POZOSTAWIAMY NIEAKTUALNE OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2019 r.

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
 2. Nabożeństwo różańcowe dziś, o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 17:00. Msze święte codziennie, po nabożeństwach różańcowych.
 3. Dzieci proszę, by na nabożeństwa różańcowe przynosiły karteczki z intencjami, w jakich będą się modlić na Różańcu, by mogły brać udział w losowaniu.
 4. Na nabożeństwie różańcowym w środę dzieci z klasy III otrzymają różańce pierwszokomunijne. Zapraszam na to nabożeństwo dzieci wraz z rodzicami.
 5. Zbiórka aspirantów w środę, o godz. 15:30, a ministrantów i lektorów o godz. 16:00. Spotkanie ich rodziców będzie 16-go października.
 6. Najbliższa niedziela obchodzona będzie jako XIX Dzień Papieski. Do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia uzdolnionym uczniom, pochodzącym z wiosek i małych miast. O pomoc w zbiórce proszę uczniów kl. 8.
 7. W niedzielę, po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla matek. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 8. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie piątkowych i sobotnich uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez Relikwie i Obraz Św. Jana Pawła II. Dzięki perfekcyjnie przygotowanym nabożeństwom mogliśmy głęboko i owocnie przeżyć te szczególne chwile. Bóg zapłać.
 9. Zachęcam do kupowania Kalendarzy Parafialnych. Można je znaleźć na stoliku za ławkami.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Zabawy i na grób Ks. Kanonika.
 11. Ks. Adamow Banachowi, do Krakowa, przekazano 43 Msze święte za + Daniela Legutkiego. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
 12. Wywóz śmieci z cmentarza za wrzesień kosztował 675 zł., prąd w kościele 231,30 zł., a w kaplicy na cmentarzu 159,60 zł.
 13. Jest nowy Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
 14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 80 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Sysło 182, Majka 172, Majka 125, Ozga 181, Iwaniec 174.
 15. Do wieczności odszedł + Franciszek Kobylarczyk. Jego pogrzeb będzie jutro. O godz. 14:30 wprowadzenie, a o godz. 15:00 Msza święta pogrzebowa. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.