CZYNNA:                 PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ (W NIEDZIELE I ŚWIĘTA NIECZYNNA)

NARZECZENI:    W PIĄTKI PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ

DO CHOREGO: O KAŻDEJ PORZE

SAKRAMENT CHRZTU

- Dziecko do chrztu należy zgłosić przynajmniej tydzień przed planowaną datą chrztu.

- Przy zgłoszeniu dziecka należy przedstawić akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego.

- Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem, jeśli żyje w małżeństwie - to sakramentalnym. Osoba spoza naszej parafii zobowiązana jest przedstawić zaświadczenie od swojego proboszcza, że jest praktykującym katolikiem i może być chrzestnym.

- Rodzice, którzy nie należą do naszej parafii, zobowiązani są przedstawić pisemne zezwolenie od swojego proboszcza, na chrzest dziecka w naszej parafii.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

- Dzieci przystępują do I Komunii świętej w klasie III.

- Rodzice dzieci ochrzczonych poza naszą parafią zobowiązani są przedstawić świadectwo chrztu swojego dziecka.

- Rodzice dzieci spoza naszej parafii, pragnących przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii, muszą przedstawić pisemną zgodę od swojego proboszcza oraz świadectwo chrztu.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

- Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 2 lata i obejmuje uczniów z terenu naszej parafii (klasy VII i VIII).

- Uczeń naszej szkoły, który był ochrzczony w innej parafii, ma obowiązek przedstawić świadectwo chrztu.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Osoby pragnące zawrzeć ten sakrament powinny zgłosić się do kancelarii dokładnie trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

Należy przynieść ze sobą:

- aktualne świadectwo chrztu i bierzmowania (dla osób ochrzczonych poza naszą parafią),

- świadectwo ukończenia katechezy w szkole,

- świadectwo ukończenia kursu dla narzeczonych,

- dowód osobisty,

- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa konkordatowego (ewentualnie zaświadczenie o zawarciu związku cywilnego).

- dane personalne świadków (imiona, nazwiska i adresy zamieszkania).

Jeśli oboje narzeczeni nie należą do naszej parafii, a pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w Siemiechowie, zobowiązani są przedstawić pisemną zgodę na ślub w naszej parafii od swojego proboszcza.

ODWIEDZINY CHORYCH

Chorych, z racji I Piątku miesiąca, odwiedzamy w każdą pierwszą sobotę, od godz. 9:00.

W nagłych wypadkach można wezwać księdza do chorego o każdej porze.

Osoby chore, które pragną przyjąć Komunię świętą w niedzielę z rąk Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

POGRZEB

Pogrzeb można zgłosić w każdej chwili.

Należy przedstawić akt zgonu (zgłoszony i potwierdzony w Urzędzie Stanu Cywilnego) i dokument dla administracji cmentarza.

Prosimy przede wszystkim o pełne uczestnictwo (tzn. spowiedź i przyjęcie Komunii św.) we Mszy świętej pogrzebowej, sprawowanej w intencji zmarłej osoby.

DZIŚ JEST

Witam.
Aktualnie trwają prace
nad reorganizacją galerii.