XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09.2019 r.

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Jest to szczególna Niedziela Misyjna. Gościem w naszej parafii jest Ojciec Paweł Opioła, Kombonianin, który głosi kazania i stara się pozyskać fundusze na swoją pracę misyjną w Zambii, w Afryce. Po Mszach świętych będzie można kupić różne pamiątki misyjne, a do puszek złożyć dobrowolne ofiary i w ten sposób pomóc Ojcu Pawłowi i jego parafianom, znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  2. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 7:00, w środę i piątek, o godz. 18:00. W piątek od godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Zbiórka kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami w środę, o godz. 16:00, ministrantów i lektorów o godz. 17:00, a po Mszy świętej obowiązkowe spotkanie wszystkich rodziców ministrantów.
  4. Najbliższa niedziela będzie Dniem Modlitw o Trzeźwość i Niedzielą Synodalną w naszej diecezji.
  5. W niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
  6. Z radością informuję, że nasz parafianin Mateusz Biesek, po pomyślnym zdaniu egzaminu wstępnego, został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wczoraj rozpoczął pierwszy rok studiów i formacji duchowej w Błoniu. Polecam go waszej serdecznej modlitwie.
  7. Zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny Kózki oraz na grób + Ks. Kanonika Stanisława, która odbędzie się 18 października. Plan pielgrzymki jest następujący: godz. 12:00 zbiórka na parkingu obok kościoła, godz. 12:15 wyjazd do Przybysławic, odwiedzenie grobu ks. Kanonika Stanisława, godz. 15:00 droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózki w Wał Rudzie, godz. 18:00 Msza św. w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Przyjazd do Siemiechowa ok. godz. 22:00.
  8. W imieniu Ojców Redemptorystów z Tuchowa, proszę o zebranie zboża i ziemniaków dla ich klasztoru. W sobotę, na parkingu przy kościele, będzie podstawiony samochód, od godz. 9:00 do 12:00. Bardzo proszę panów, aby we wszystkich rejonach przeprowadzili tę zbiórkę i przywieźli dary na parking. Dary należy składać w workach. Będzie można wymienić worki. Już dziś dziękuję za podjęty trud i waszą ofiarność.
  9. Na stoliku za ławkami są nasze Kalendarze Parafialne po 12 zł., a w zakrystii książkowe kalendarze rolnicze po 22 zł. i ścienne, z wieńcami dożynkowymi, po 5 zł.
  10. Przegląd pieców CO w kościele i na plebanii, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, kosztował 740 zł. Przeglądy te są obowiązkowe.
  11. Do czwartku ks. proboszcz będzie na rekolekcjach kapłańskich.
  12. Pan sołtys zaprasza wszystkich na zebranie wiejskie w sobotę, w Domu Kultury, o godz. 18:00. Tematem zebrania będą: podział budżetu wsi na rok 2020 i sprawy bieżące.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Dziękuję sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Wojtanowicz 198, Wojtanowicz 201, Damian 194, Iwaniec 191, Iwaniec 176 i Damian 199.