Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09.2019 r.

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. Jest to szczególna Niedziela Misyjna. Gościem w naszej parafii jest Ojciec Paweł Opioła, Kombonianin, który głosi kazania i stara się pozyskać fundusze na swoją pracę misyjną w Zambii, w Afryce. Po Mszach świętych będzie można kupić różne pamiątki misyjne, a do puszek złożyć dobrowolne ofiary i w ten sposób pomóc Ojcu Pawłowi i jego parafianom, znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
 2. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 7:00, w środę i piątek, o godz. 18:00. W piątek od godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zbiórka kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami w środę, o godz. 16:00, ministrantów i lektorów o godz. 17:00, a po Mszy świętej obowiązkowe spotkanie wszystkich rodziców ministrantów.
 4. Najbliższa niedziela będzie Dniem Modlitw o Trzeźwość i Niedzielą Synodalną w naszej diecezji.
 5. W niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 6. Z radością informuję, że nasz parafianin Mateusz Biesek, po pomyślnym zdaniu egzaminu wstępnego, został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Wczoraj rozpoczął pierwszy rok studiów i formacji duchowej w Błoniu. Polecam go waszej serdecznej modlitwie.
 7. Zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny Kózki oraz na grób + Ks. Kanonika Stanisława, która odbędzie się 18 października. Plan pielgrzymki jest następujący: godz. 12:00 zbiórka na parkingu obok kościoła, godz. 12:15 wyjazd do Przybysławic, odwiedzenie grobu ks. Kanonika Stanisława, godz. 15:00 droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózki w Wał Rudzie, godz. 18:00 Msza św. w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Przyjazd do Siemiechowa ok. godz. 22:00.
 8. W imieniu Ojców Redemptorystów z Tuchowa, proszę o zebranie zboża i ziemniaków dla ich klasztoru. W sobotę, na parkingu przy kościele, będzie podstawiony samochód, od godz. 9:00 do 12:00. Bardzo proszę panów, aby we wszystkich rejonach przeprowadzili tę zbiórkę i przywieźli dary na parking. Dary należy składać w workach. Będzie można wymienić worki. Już dziś dziękuję za podjęty trud i waszą ofiarność.
 9. Na stoliku za ławkami są nasze Kalendarze Parafialne po 12 zł., a w zakrystii książkowe kalendarze rolnicze po 22 zł. i ścienne, z wieńcami dożynkowymi, po 5 zł.
 10. Przegląd pieców CO w kościele i na plebanii, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, kosztował 740 zł. Przeglądy te są obowiązkowe.
 11. Do czwartku ks. proboszcz będzie na rekolekcjach kapłańskich.
 12. Pan sołtys zaprasza wszystkich na zebranie wiejskie w sobotę, w Domu Kultury, o godz. 18:00. Tematem zebrania będą: podział budżetu wsi na rok 2020 i sprawy bieżące.
 13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 14. Dziękuję sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Wojtanowicz 198, Wojtanowicz 201, Damian 194, Iwaniec 191, Iwaniec 176 i Damian 199.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.